Fundacja Byłych Żołnierzy Wojsk Specjalnych Pro Patria od lat organizuje aktywne wyjazdy wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Każdego roku swoje wakacje spędza z nami coraz to liczniejsza grupa uczestników, którzy wracają zadowolone, pełne nowych umiejętności i wrażeń.

W tym roku przygotowaliśmy ofertę obozów survivalowo-militarnych, które odbędą się w Bazie Obozowej Hufca ZHP CYRANKA, Przerwanki k. Giżycka nad jeziorem Gołdapiwo.

Obozy odbędą się w 3 terminach :

16-26.07;    26.07-05.08;    05-15.08  i są przeznaczone dla dzieci w wieku 8-18 lat.

Baza obozowa znajduje się na terenie Lasów Państwowych przy jeziorze, spędzimy więc aktywny czas w otoczeniu lasów i łąk. Do dyspozycji mamy bezpieczne kąpielisko z ratownikiem, dodatkowo kajaki, łódki i rowery wodne.

Każdy z uczestników ma zapewnione cztery posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacji). Zakwaterowanie to duże namioty 5-6 osobowe, wyposażone w łóżka polowe z materacami i kocami.

O bezpieczeństwo zdrowotne dba zespół personelu medycznego bazy.

W tym roku przygotowaliśmy dla dzieci aktywny program survivalowo-militarny. Będzie on obejmował m.in.:

– zajęcia topografii z użyciem kompasu i mapy,

– zajęcia survivalowe (m.in. rozpalanie ognia, budowa szałasu i innego schronienia, rozpoznawanie kierunków w lesie, zdobywanie żywności, wody i inne zadania),

– nauka umiejętności przeżycia w terenie leśnym,

– zajęcia z technik linowych (m.in. wchodzenie i schodzenie po linie z użyciem różnych sprzętów wspinaczkowych, mosty linowe i kolejki tyrolskie)

– gry terenowe dzienne i nocne

– gry wojenne (paintball i karabinki ASG)

– strzelanie z łuku,

– poznanie wojskowych technik działań specjalnych

– zajęcia z technik samoobrony

– zajęcia z technik ratownictwa medycznego

Poza zajęciami programowymi wszyscy uczestnicy mają czas na kożystanie z plaży i kąpieliska strzeżonego, wieczorną integrację przy ognisku, na dyskotece, i innych zajęciach, które będą organizowane na terenie Bazy Harcerskiej.

Kadrę obozu to doświadczone osoby z wykształceniem pedagogicznym, a zajęcia survivalowe i militarne są prowadzone przez byłych żołnierzy jednostek specjalnych.

Dojazd na miejsce obozu oraz powrót może być własny lub organizujemy transport autokarowy z Krakowa (za dodatkowa opłatą).

Informację o obozach mogą Państwo znaleźć również na stronie Fundacji www.fundacjapropatria.pl

Zapraszam do skorzystania z oferty obozów wakacyjnych prowadzonych przez Fundację Byłych Żołnierzy Wojsk Specjalnych Pro Patria.

W razie pytań proszę o kontakt z koordynatorem zajęć Wiolettą Michalczyk

tel. 530-530-374 lub email: michalczyk.wioletta@gmail.com lub o bezpośredni kontakt z fundacją przez adres email: biuro@fundacjapropatria.pl i telefony podane na stronie internetowej fundacji.