Zapraszamy na szkolenie z jazdy samochodem osobowo terenowym w trudnym terenie. Szkolenie przeznaczone jest dla osób zarówno po raz pierwszy siadających za kierownicą terenówki, jak również osób chcących poszerzyć wiedzę i rozwinąć już posiadane umiejętności w tym zakresie. Zapraszamy także żołnierzy i funkcjonariuszy policji, straży leśnej, straży granicznej, innych służb.
Informacje i zapisy przyjmujemy pod numerem telefonu – tel. 882075505

Zakres szkolenia:            szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej.

1. CZĘŚĆ TEORETYCZNA:
  2. Wyposażenie samochodu terenowego;
  3. Rodzaje opon i ich możliwości;
  4. Pozycja Kierowcy;
  5. Praca Biegami i użycie skrzyni redukcyjnej;
  6. Używanie blokad dyferencjału i ich rodzaje;
  7. Ogólne zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się w terenie i używaniu pomocy terenowych;
  8. Jazda w terenie: jazda w kolumnie pojazdów, pokonywanie błota, jazda w koleinach, jazda po piachu, strome podjazdy i zjazdy, jazda po trawersach, przejazdy przez rowy, przejazdy przez kamienie;
  9. Użycie liny kinetycznej do wyciągania auta;
  10. Użycie trapu przy pokonywaniu przeszkód;
  11. Użycie podnośnika;
  12. Użycie wyciągarki.

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA:

• Praca biegami i użycie reduktora;
  • Jazda w terenie w kolumnie pojazdów;
  • Pokonywanie terenu o grząskim podłożu (błoto/piach), jazda w koleinach;
  • Pokonywanie stromych podjazdów;
  • Pokonywanie stromych zjazdów;
  • Jazda po kamieniach;
  • Pokonywanie rowów;
  • Użycie wyciągarki  (wyjazd z błota/piachu, podciąganie pod górę, zjazd z asekuracją);
  • Użycie liny kinetycznej (wyjazd z błota, wyjazd z piasku);
  • Użycie trapów i podnośnika (wyjazd z błota, wyjazd z piasku).

SPRAWY ORGANIZACYJNE:
Termin:   do uzgodnienia, począwszy od kwietnia do października. Program zaplanowany na dwa pełne dni szkoleniowe + jazd nocna.
Miejsce:   rej. Rasząg k. Olsztyna (istnieje możliwość realizacji w innych rejonach).
Zakwaterowanie:  pensjonat „Warmińskie Uroczysko”, m. Rasząg (opcja).
Wyżywienie:  standardowo zapewniamy: kolację w przeddzień szkolenia, pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) w trakcie dwóch dni szkolenia, śniadanie w dniu następnym.
Liczba szkolonych:  szkolenie planowane jest dla 6 – 9 osób (minimum 2, a maksimum
3 kursantów w samochodzie).
Liczba pojazdów:  standardowo do szkolenia wydzielane są 3 samochody oraz 1 zapasowy.
Liczba instruktorów:      szkolenie zabezpiecza 3 instruktorów. Liczba może być większa w zależności od potrzeb.
Sprawy organizacyjne:  w przypadku osób zamieszkałych poza rejonem szkolenia czas stawiennictwa jeden dzień przed szkoleniem, do godz. 18.00, miejsce – pensjonat „Warmińskie Uroczysko” Rasząg 44, 11-300 Biskupiec (opcja). Wyżywienie organizujemy w miejscu zakwaterowania od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu. Szkoleni czynnie uczestniczą w szkoleniu wykonując przygotowane zadania.
Cena:  2450 PLN / osoba – możliwość negocjacji ceny(cena zawiera koszty szkolenia, 3 noclegi, pełne wyżywienie).

Szczegółowy plan przedsięwzięcia zostanie przesłany do zamawiającego
w uzgodnionym terminie przed szkoleniem.