W dniach 11 – 13 września 2020 r. odbyły się „Manewry 2020 Dolice”. Manewry zrealizowane zostały wspólnie przez Fundację Byłych Żołnierzy Wojsk Specjalnych PRO PATRIA i Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 1 Batalionu Szturmowego Dziwnów. Organizatorem ze strony Fundacji był kolega Janek Sokalski.

W imprezie wzięło udział 25 uczestników, w tym: byli żołnierze JW 4101 z Dziwnowa i Lublińca – Grupa Specjalna Żołnierzy Rezerwy „Delta”.

Celami spotkania było integrowanie środowiska byłych żołnierzy JW 4101, podtrzymanie sprawności
i zdolności przydatnych do obrony Ojczyzny, a także promowanie działalności pro państwowej
i patriotycznej.

Program manewrów obejmował wykonanie marszu na dystansie 10 km, bytowanie w terenie przygodnym, szkolenie w rzucaniu nożem i toporkiem, a także strzelanie z pistoletu.

Szkolenie zakończyło się sprawdzianem w formie zawodów, co dodatkowo podniosło u wszystkich poziom emocji.

Ponadto, na specjalne zaproszenie organizatorów przybył Tomek Narkun ze swoim Teamem. Była okazja porozmawia

i zrobić pamiątkowe zdjęcia z Tomkiem i jego pasem mistrzowskim. Jeszcze raz dziękujemy Narkun Team z przybycie.

Więcej relacji na: https://www.facebook.com/jan.sokalski.5